Blog de Accuride

Blog Archive
Temas del blog

6th May 2015


Znaczenie SEO jest czymś, o co mnie często pytają. „Tworzenie treści i zarządzanie witryną internetową jest wspaniałe, ale czy to jest naprawdę ważne dla mnie i mojej firmy, w mojej branży?" Krótka odpowiedź brzmi „Tak".

Widoczność w sieci, pilnowanie, aby witryna funkcjonowała jak najlepiej w wyszukiwarkach i dzielenie się treścią dobrej jakości jest ważne dla wszystkich firm, niezależnie od tego, za jak bardzo nietechniczną lub nowoczesną uważasz swoją branżę!

Dlaczego? Cóż, Wasza witryna i szersza obecność w sieci jest najlepszym środkiem, jaki kiedykolwiek mieliście w marketingu produktu, public relations i zarządzaniem marką. W dzisiejszym świecie, głównymi portalami, w których ludzie znajdują odpowiedzi na swoje pytania, są wyszukiwarki internetowe. Z tego powodu zajmowanie czołowych pozycji w wynikach tych wyszukiwarek stało się dużym obszarem konkurencji. Osiąganie dobrych wyników w rankingach nie tylko zwiększa ilość wejść na witrynę i potencjalnie wpływa na sprzedaż, ale Wasza widoczność w wyszukiwarkach jest też najlepszym sposobem uświadomienia docelowej publiczności Waszej pozycji w branży.

Jak wspomniano w pierwszej części tego krótkiego cyklu, obecnie w SEO chodzi o znacznie więcej niż tylko o wysokie miejsca w rankingach wyszukiwarek. Daje dużo więcej korzyści Waszej firmie niż tylko umieszczenie witryny na pierwszej stronie Google.

Autorytetu marki

Po pierwsze, ludzie ufają wyszukiwarkom i ich wynikom. Koncepcja Social Proof w dużym stopniu przyczynia się do tego, że witryny na najwyższych miejscach przynoszą lepsze efekty swoim właścicielom. „Jeżeli Google mówi, że ta firma jest najlepsza, to tak musi być". To jest zaufanie, które pozwala na proste przełożenie autorytetu marki z widoczności w wyszukiwarkach. Po drugie, ustawiczne doskonalenie witryny (pilnowanie, aby stale się rozwijała i nigdy nie była w zastoju) zwiększa zadowolenie użytkownika.

Poza tym nacisk Google na dostarczanie jakościowych, interesujących i użytecznych treści stwarza doskonałą sposobność do prowadzenia dobrych PR i rozwijania świadomości marki. Tworzenie treści wokół branży ma dwie ogromne zalety. Po pierwsze, im bardziej przydatne są treści w witrynie, tym wyższa będzie Wasza ogólna pozycja w rankingach, bo Google zobaczy, że staracie się odpowiadać na zapytania w sposób przyjazny dla użytkownika. Po drugie, dobra treść zwiększy liczbę odwiedzających Waszą witrynę, ponieważ ludzie czytają i dzielą się nią na swoich witrynach i blogach lub przez kanały społecznościowe. Udostępnianie treści jest samo w sobie czynnikiem rankingującym, ponieważ poprawia postrzeganie przez Google pozycji, jaką zajmujecie w swoim sektorze rynku - jeżeli ludzie czytają Wasze treści, dzielą się nimi i je linkują, to te treści muszą być użyteczne.

Oprócz lepszej pozycji w rankingach i zwiększonego ruchu, generalnie dobrą praktyką PR jest również utrzymywanie aktywnej obecności w sieci i angażowanie się w tworzenie treści oraz ich udostępnianie w sieci, nadążanie za ważnymi zmianami w branży i włączanie się w trendy i debaty online.

Inne korzyści z SEO:

  • Wyprzedzanie konkurencji, poprzez dopilnowanie, żeby w rankingach i obecności w sieci być o lata świetlne przed nimi.
  • Lepsze wykorzystanie danych analitycznych i znacznie lepsza kontrola nad wynikami Waszej witryny oraz świadomość, dlaczego i w jaki sposób należy je poprawić.
  • Mniejsze wydatki na AdWords. Im większą macie naturalną widoczność i im wyższa jest Wasza pozycja w rankingach, tym mniej pieniędzy musicie wydawać na krótkoterminową widoczność za pośrednictwem konta AdWords.

Jak widać, nowoczesna strategia SEO obejmuje teraz znacznie więcej aspektów niż tylko próba uzyskania dobrej pozycji w rankingach. W szybko zmieniającym się świecie marketingu cyfrowego i generalnie Internetu, istotne jest bycie na bieżąco z najnowszymi praktykami i niepozostawanie w tyle z nieaktualizowaną witryną, która przestała dla Was pracować już wkrótce po jej uruchomieniu.

Posiadanie strategii SEO jest istotne, gdyż zapewnia, że Wasza witryna pracuje dla odwiedzających, webmasterów wyszukiwarek, i - co najważniejsze - dla Was i Waszej firmy.

20 maja - Część trzecia | SEO w 2015 r.: Urządzenia mobilne i nie tylko

What.How.When.

¿Está usted pensando en comprar, instalar o usar una guía de cajón?
Nuestra guía ‘What.How.When’ de guías de cojinetes de bolas es todo lo que necesita.

Casos prácticos...

Rampa extensible para bicicleta con remolque para silla de ruedas

La bicicleta con remolque ha sido diseñada de manera que un usuario de silla de ruedas pueda disfrutar de la libertad de hacer ciclismo. El fabricante se dio cuenta de que una rampa estándar...

> Leer más

Rampa extensible para bicicleta con remolque para silla de ruedas
News & Blog Sign Up

Manténgase al día con las noticias más recientes sobre productos y proyectos a través del correo electrónico.