Blog de Accuride

Blog Archive
Temas del blog
Sue Witkowski

Wyścigi szlifierek taśmowych

Author: , Marketing services manager


9th May 2013


Są to jedne z najdziwniejszych zawodów sportowych. Zasady są takie jak w drag racing - równoległych wyścigach samochodowych. Tyle że tu ze startu zatrzymanego ścigają się po drewnianym torze szlifierki taśmowe.

Wygrywa ta, która pierwsza przekroczy linię mety.

Wydaje się, że w USA zawody te cieszą się szczególną popularnością w branży stolarskiej. Accuride założył więc Stowarzyszenie Wyścigów Szlifierek Taśmowych (BSRA). Zrzesza ono entuzjastów z całej Ameryki Północnej, organizując sponsorowane przez Accuride zawody.

Pierwsze krajowe mistrzostwa BSRA w 2007 roku w AWFS Las Vegas (Newada) okazały się wielkim sukcesem.

Co to są wyścigi szlifierek taśmowych?

Szlifierki taśmowe były jednym z pierwszych narzędzi elektrycznych, których użyto do drag racing. Ktoś w pewnym momencie wpadł na pomysł ustawienia drewnianego toru i wyposażenia szlifierek w dłuższy sznur. Tory mają ok. 30 cm szerokości i ok. 23 metrów długości. Szlifierki ścigają się obok siebie.

Większość zawodów odbywa się w dwóch kategoriach: standardowej i zmodyfikowanej. W tej pierwszej mogą współzawodniczyć tylko szlifierki taśmowe wyprodukowane seryjnie przez konwencjonalnych wytwórców narzędzi elektrycznych. Kategoria zmodyfikowana natomiast dopuszcza przeróbki mające na celu zwiększenie prędkości i osiągów.

Uczestników zawodów w obu kategoriach zachęca się do dekorowania szlifierek, a najoryginalniej wyglądające są wyróżniane nagrodami.

Gdzie i kiedy odbywają się zawody?

Wyścigi Accuride BSRA odbywają się w różnych regionach Ameryki Północnej przy okazji imprez i dni otwartych organizowanych przez dystrybutorów Accuride.

Uwieńczeniem zawodów regionalnych są mistrzostwa kraju odbywające się w nieparzyste lata w AWFS®Fair w Las Vegas (Newada). Ostatnie w 2011 roku przyciągnęły 800 kibiców przyglądających się zmaganiom 24 szlifierek.

23-27 lipca tego roku, podczas targów AWFS, Accuride International Inc. będzie jak zwykle gospodarzem mistrzostw kraju.

Dalsze informacje, sprawozdania i programy wyścigów szlifierek taśmowych: http://www.accuride.com/BSRA/Default.asp

Casos prácticos...

Guía de aluminio para acceso a equipo pesado en los trenes

El socio de distribución de Accuride en la República Checa, Arcus Engineering, ha estado trabajando en estrecha colaboración con...

> Leer más

Guía de aluminio para acceso a equipo pesado en los trenes


News & Blog Sign Up

Manténgase al día con las noticias más recientes sobre productos y proyectos a través del correo electrónico.