Accuride blog

Blog Archive
Blogthemen
John Whittlesea

Kiedy nie chcesz, żeby prowadnica teleskopowa miała funkcję rozłączania

Author: John Whittlesea, Technical support manager


23rd Jun 2014


Prowadnica z funkcją rozłączania jest niezmiernie użyteczna. Pozwala na oddzielenie elementu montowanego szuflady od pozostałej części prowadnicy prowadnicy.

Ma to zalety zarówno podczas montażu, jak również podczas użytkowania. Po pierwsze, oznacza to, że można wziąć element przyszufladowy i osadzić na ruchomej części urządzenia – takiej jak szuflada, potencjalnie w odrębnym dziale zakładu produkcyjnego. „Reszta” prowadnicy może zostać zamontowana do korpusu. Wtedy prostą sprawą jest ponowne połączenie obu części urządzenia i wsunięcie ruchomego elementu prowadnicy w korpus , co powoduje, że dopasowanie i instalacja prowadnicy są bardzo łatwe.

Prowadnica z funkcją rozłączania

Po drugie, podczas używania, szufladę/element ruchomy można łatwo wyjąć do konserwacji, czyszczenia lub wymiany itp., a potem ponownie wsunąć.

Czasem jednak zdarza się, że funkcja rozłączania jest niepożądana albo trzeba wprowadzić procedury zapewniające bezpieczeństwo użytkownika podczas rozłączania i ponownej instalacji.

Wyobraźmy sobie montaż ciężkiego urządzenia (to do tych celów stosuje się nasze prowadnice do dużych obciążeń) na prowadnicy takiej jak 9301. Nie chcemy, aby przy dużym obciążeniu prowadnica się rozłączyła. Prowadnica, która rozłącza się i powoduje, że ciężkie urządzenie spada na Twoje stopy to z pewnością ostatnia rzecz, której pragniesz.

Dodatkowo w przypadku montażu podzespołów bardzo szerokich lub ciężkich, należy uwzględnić przeisy BHP. Prawdopodobnie nie będziesz mógł równocześnie zwolnić obu dźwigni do rozłączania i z łatwością utrzymać urządzenia oburącz.

W przypadku stosowania prowadnicy do średnich obciążeń, takiej jak Accuride seri 3657 (do 124 kg), należy wprowadzić procedury zapewniające bezpieczne rozłączanie przy większych obciążeniach, albo po prostu wybrać prowadnice nierozłączne. Łatwo się przekonać, że nie da się utrzymać w pełni obciążonej szuflady w położeniu umożliwiającym ponowne złożenie rozdzielonych elementów prowadnicy. Zawsze w przypadku montażu i rozłączania ciężkiego lub szerokiego elementu ruchomego najlepiej jest wykonywać to w dwie osoby lub zastosować procedurę mechaniczną, zwłaszcza jeżeli mamy do czynienia z pełnym obciążeniem.

W razie wątpliwości prosimy skontaktować się z lokalnym dystrybutorem Accuride lub wysłać email do naszego kierownika technicznego.

Fallstudien...

Aluminiumschiene bietet Zugang zu schwerem Gerät in Schienenfahrzeugen

Arcus Engineering, Accurides Vertriebspartner in Tschechien, arbeitet seit einiger Zeit eng mit Kolejové pohony, a.s. zusammen, um eine praktikable...

> Weiterlesen

Aluminiumschiene bietet Zugang zu schwerem Gerät in Schienenfahrzeugen


News & Blog Sign Up

Bleiben Sie mit unserem E-Mail-Newsletter mit den neuesten Informationen zu Produkten und Projekten auf dem Laufenden.